Mandana In Red

۲۰۱۶ منهای ۲۰۰۶

ده؛ بله همه اش ده سال فرصت داریم! در خوشبینانه ترین حالت.

ده سال دیگه زندگی ما روی زمین مثل داستان های عهد عتیقه که می گه چطور بلا از آسمون نازل شد و قومی رو از بین برد.

این دیگه صد سال و پنجاه سال نیست که بگیم ای بابا به ما که قد نمی ده. شاید اصلا هم اتفاق نیافتاد؛ و از کنارش بگذریم.

ده سال دیگه اینقدر هوا گرم می شه و آب سالم آشامیدنی نایاب، که زندگی در زمین غیرممکن می شه، یعنی:

اونهایی که بچه یک ساله دارین، نو گل یازده ساله شما از فرط تشنگی توان حرف زدن نخواهد داشت.

اونهایی که بچه پنج ساله دارین، نوجوون پونزده ساله تون شاید به خاطر توانایی بیشترش نسبت به شما، شاهد مرگ مادر و پدرش در اثر تشنگی و گرما باشه.

اونهایی که بچه ده ساله دارین، هرگز مثل نسل های قبل شاهد به دانشگاه رفتن و تحصیل فرزندتون نخواهید بود. توی اون جهنم حداکثر کاری که بتونه بکنه پیدا کردن کمی آب قابل آشامیدن برای خودش و شماست.

اونهایی که بچه پونزده ساله دارین، آرزوی ازدواج بچه تون رو باید به گور ببرین. مراسم عروسی توی باغ و کنار استخر که واقعا پیشکشتون.

اونهایی که هنوز بچه ندارین... یه لطفی به خودتون و اون بدبخت بکنین و اصلا به دنیا نیارینش!

آره، می دونم امروز حداقل از جلوی ده تا سوپرمارکت رد شدین که بسته های آب معدنی رو توی پیاده رو دپو کرده بودن و هیچکس هم نگاهشون نمی کرد؛ ولی ده سال دیگه در چنین روزی برای یکی از اون بطری ها آدم هم خواهید کشت!

من هم روان پریش نیستم. فقط دارم حقیقتی رو بهتون می گم که نمی دونم چرا توی هیچ رادیو و تلویزیون و روزنامه و ماهواره ای روزی پنج خط هم بهش اختصاص داده نشده. شاید کره زمین سالها پیش توسط بیگانگان تسخیر شده و اینهایی که اینطور بی خیال بحران آب تمام روز دارن راجع به لباس زنها نظر له و علیه می دن از همون آدم فضایی هان و مثل من بشر خاکی نیازی به ترکیب یک اتم اکسیژن و دو اتم هیدروژن ندارن. شاید اونها با اسید سولفوریک گرم و غلیظ رفع عطش می کنن.

از زیر سنگ هم که شده فیلم یک حقیقت ناخوشایند رو گیر بیارین و ببینین. عین بقیه فیلم های روز هالیوود که تا همون هفته اول اکران نبینین شب خوابتون نمی بره.

ماندانا

   + Mandana In Red ; ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۳ تیر ،۱۳۸٦
    پيام هاي ديگران ()