Mandana In Red

سازمان حفاظت از محيط زيست ایران يا سازمان بازاريابی سيرک ایتالیایی؟

امروز هم اینقدر خوش شانس بودم که از برنامه مصاحبه سرکار خانم جوادی رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مادرمرده ایران بی نصیب بمونم، مثل دفعه پیش؛ ولی حرفهایی که زده بود به گوشم رسید، و الان هم که وب لاگ دیده بان محیط زیست ایران رو خوندم.

خانم دکتر جوادی، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست امروز در تلویزیون ظاهر شده اند و درباره سیرک ایتالیایی گفتگو کرده اند. هیهات! کسی که هنگام پرپر شدن فلامینگو ها اگه از مرد نمکی صدا در اومد از اون هم دراومد. کسی که کلمه ای درباره مرگ دلفین ها نگفت. کسی که انگار عکس جنازه غول آسای نهنگ رو هرگز ندید، چون اظهار نظری نکرد. کسی که برای حل مشکل جنگل های هیرکانی ایده درخت کاری جایگزین رو ارائه کرده و یا حداقل پذیرفته. کسی که حتی نمی دونه حیوانات سیرک چگونه یاد می گیرن اسباب شادی و نشاط و انبساط خاطر بیش از حد منبسط ایشون رو فراهم کنن و از سیرک به عنوان وسیله ای برای آشنایی مردم با محیط زیست یاد می کنه. خسته نباشین خانم جوادی. برای این سیرک بهتر و سریعتر و مجانی تر از این نمی شد تبلیغ کرد! عصر جمعه که همه خانواده پای تلویزیون نشسته ان، رسانه ای که هر ثانیه اش خداتومن قیمت داره، از سیرک ایتالیایی و محل برگزاری و مفرح بودنش حرف زدن... اون هم توی برنامه و مصاحبه، نه در زمان پخش آگهی که باید پول داد و تازه بعضی از مخاطب ها پا می شن می رن توالت یا سری به یخچال می زنن؛ حقا که سرجیو زیمن باید بیاد پیش شما درس بازاریابی و تبلیغات بگیره. اگه شما به جای زیمن مدیر بازاریابی کوکاکولا بودین تا الان پپسی همچین دود شده بود رفته بود هوا که با برف سال دیگه هم پائین نیاد! عین محیط زیست ایران!

خانم جوادی، چه جوریه که این پل صراط به ما که می رسه از مو باریک تره و از شمشیر تیزتر و اون پائین هم مار غاشیه با دهن باز منتظرمونه، اما به شما و امثال شما که می رسه انگار اتوبان هشت بانده اسفالته است با چراغ و گاردریل و تازه زیرش هم از همون توری هایی کشیده شده که توی سیرک برای امنیت بندبازها استفاده می شه، هان؟ چه جوریه؟

ماندانا

   + Mandana In Red ; ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٥ آبان ،۱۳۸٦
    پيام هاي ديگران ()