حرکت بی برنامه ممنوع!

اخلاقیات، منافع مادی یا حس زیبایی شناختی؟ کدوم یکی می تونه آدمهای جامعه ما رو قانع کنه که نباید طبیعت رو از بین ببرن و حفظش کنن؟ این موضوع پانل سه شنبه عصر بود که شروین وکیلی با همراهی دکتر ابوالفضل وطن پرست و شهریار عیوض زاده برگزار کردن و همه با هم به دنبال جوابی بودیم که برای ادامه مسیر فعالیت های سبز و داوطلبی شدیدا بهش نیاز داریم. ما داوطلب ها و منابع و امکاناتمون اینقدر زیاد نیستیم که بخوایم تیرهوایی بزنیم و باری به هر جهت حرکت کنیم. باید از منابعی که داریم حداکثر استفاده رو بکنیم و بیشترین تاثیر رو بگذاریم. حرکت بی برنامه ممنوع! از هرگونه همفکری و انتقال تجربه های ریز و درشت استقبال می کنیم. لطفا یک بار دیگه به خاطر بیاریم که یک دست صدا نداره. یک بار دیگه به خاطر بیاریم که ما همون سی مرغی هستیم که روزی سیمرغ خواهیم شد. امشب که دیده بان محیط زیست ایران هم خبرهای خوشی داده و روحیه مون رو دوچندان کرده.

چون نگه کردند آن سیمرغ زود               بی شک این سیمرغ آن سی مرغ بود
من معتقدم برای اکثریت مردم جامعه ما مسائل دم دستی و قابل لمس بهترین ابزاره. همون چیزهایی که مستقیم در زندگیشون دخالت داره ولی اصلا ازش آگاه نیستن. یه مثال ساده. این مادرهایی که صبح تا شب نگران امنیت بچه هاشون در اجتماع هستن. از خطرهای ساده تر مثل کیف قاپی تا دزدیده شدن خودشون بگیر برو بالا. آیا اینها می دونن که زمانی در همین ورامین که شاید بارها ازش رد شده باشن یکی از بهترین پنبه های دنیا به عمل می اومد؟ می دونن این سدکرج قرار بود آب کشاورزی پنبه کاری های ورامین و آب آشامیدنی تهران، هر دو رو تامین کنه؟ ولی به خاطر مصرف زیاد آب در تهران تمام پنبه کاری ها و کشاورزی های ورامین از بین رفت؟ کشاورز بیکار چه کاری می کنه؟ میاد تهران بلکه کاری پیدا کنه و خرج زن و بچه اش رو دربیاره. کدوم یک از کارهایی که بلده در تهران به دردش می خوره؟ هیچکدوم. به ناچار به کارهای پست و سیاه رو میاره. شانس بیاره دستفروش می شه، نیاره می افته توی کارهایی مثل کوپن فروشی و اگه خیلی بدشانس باشه کار خلاف در انتظارشه. خوب مادرهای عزیز تهرانی، آیا تا به حال فکر می کردین که بی توجهی شما در مصرف آب و بازگذاشتن شیر آب در زمانی که یه سر کوچولو به یخچال می زنین امنیت بچه های خودتون رو به خطر انداخته؟
به نظر من مردم باید با شناختن سناریوهای واقعی اطرافشون درک کنن که چقدر در وضعیتی که دارن مسئول و تاثیرگذارن.

ماندانا

/ 7 نظر / 2 بازدید
سعيد سعيدی

ماندانای عزيز اين که برای دوستان تبريک نميفرستی عذاب وجدان نداره خواهر من از اين عمل خلاف بايد شرمنده باشی ميری بوق يه دوچرخه سوار اونم بچه يتيم درد کشيده رو ميفروشی ميری نون و پنيرو سوسيس ميخوری اونم توی جامعه ای که رئيس جمپورش فقط نون و پنير ميخوره همين کارها رو ميکنيد که بايد بريم با آمريکا سر يه ميز بشينيم بالاخره يا بوق من رو ميديد يا ميرم با سازمان ملل شکايت ميکنم و قول ميدم با پارتيهايی که اونجا دارم و نامه ای که از طرف آقای حسنی ميبرم به اونجا به پرونده من و شما زودتر از پرونده اتمو رسيدگی ميکنناينم نشانه خشم من از اين عمل و حرکت ضد ورزشی شما بود

شهریار

مرسی صد تا دی وی دی! ظاهرا حفاظت از محیط زیست خرج هم دارد!

ماندانا

استاد شهريار، خودت بهتر از من می دونی که پول خرج کردن، کمترين چيزيه که برای حفاظت از محيط زيست می شه و بايد انجام داد. به هرحال من به محض اينکه مشکل کامپيوترم برطرف بشه شروع می کنم به تکثير اين صدتا دی وی دی و پخش کردنش. ممنون از اينکه اين فيلم رو تهيه کردی، ترجمه کردی و زيرنويس گذاشتی. اصل زحمت رو تو کشيدی و البته فرناز. دستتون درد نکنه. اميدوارم نتيجه بده.

رها

سايت طب متعالی شمارا به آشنائی با آخرين دستاوردهاو نتايج تحقيقات جهانی در زمينه روشهای در مانی طب مکمل دعوت می نمايد. منتظر شما هستيم .

Iraj

Salam mandanaye aziz! Shoma dar morede har masale (ejtemai, siyasi, va farhangi) mesle ye karshenase khebre nazar midin, konjkav shodam bedonam aya shoma jameshenasi khondin?!

ماندانا

برای ايرج: مثل يه کارشناس خبره؟ من؟ بی خيال بابا! ما ايرانی ها همينجوری هم دچار خودشيفتگی هستيم، ديگه وای به اينکه از اين تعريف ها هم ازمون بشه!