آيا به سازمان تجارت جهانی اجازه پيوستن به خود را بدهيم يا ندهيم؟

آيا به سازمان تجارت جهانی اجازه پيوستن به خود را بدهيم يا ندهيم؟فنيقی ها پول رو اختراع کردند و غربی های امروزی سازمان تجارت جهانی را ولی اگر فکر می کنن که توی دنيای امروز به مبادله چند تن قهوه و گوشت و گندم و چندتا پيت نفت و چهارتا ماشين و کارخونه و نرم افزار می گن تجارت زهی خيال باطل! بيان وب لاگ منو بخونن ببينن اگه يک دونه از اين بازارهای تجاری اون هم در اين سطح وسيع توی کشورشون وجود داره رزومه بفرستن و فرم پرکنن شايد بعد از تحميل کليه شرايط و قوانينمون طی پنج دوره پنج قرنی سازمان عريض و طويل تجارت جهانيشونو به عنوان زيرمجموعه بخش سنتی تجارتمون قبول کرديم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

۱- خريد و فروش انواع کليه و کبد و ساير اعضای بدن.

۲- خريد و فروش نوزاد، تحويل در مبدا (‌بيمارستان) يا مقصد (ناکجاآباد).

۳- خريد و فروش دختران ( اين نکته رو يادآوری کنم که ما همون تجار محترمی هستيم که می گيم «مادرمون رو هم می فروشيم ولی يک قيمتی روش می گذاريم که کسی نخره»‌! حالا اگه توی اين چندسال اخير يک دری به تخته خورده و نمی دونيم چه جوری شيخ نشين های جنوب خليج فارس اينقدر پولدار شدن که هرچی قيمت رو بالا می بريم باز هم ميل ريگ خريد می کنن ديگه به ما چه)

۴- خريد و فروش انواع آثار باستانی و زيرخاکی که اتفاقا اين روزها رونق خاصی به منطقه ظاهرا آزاد تجاری جيرفت داده.

۵- خريد و فروش انواع پرنده های شکاری و ساير گونه های حفاظت شده (اون هم درست وسط ميدون تجريش)

۶- خريد و فروش انواع پرسش و پاسخ و تست کنکور دانشگاهها.

۷- خريد و فروش انواع شرف و وجدان و انسانيت و عاطفه و ....

خوب از اونجايی که عدد هفت عدد مقدسی برای ما شرقی هاست و برای اينکه ديگه غربی ها رو بيش از اين خجالت ندم به همين موارد بسنده می کنم وگرنه که تا فردا صبح من بايد بگم و شما مخاطبان محترم سينه بزنين.

ماندانا

 

 

/ 7 نظر / 6 بازدید
ارنستو چه گوارا

دوست گرامی سلام مقاله بسيار جالب بود ولی مسلمآ موارد فوق منحصر به کارکرد سرمايه داری سنتی ايران نيست. ممکن است بورژوازی سنتی منفعت طلب تر و غير اخلاقی تر عمل کند ولی غير اخلاقی بودن ويژگی سرمايه داری است و منحصر به سرمايه داری سنتی نيست . شما من را به ياد يکی از مصاحبه های محمود آزاد تهرانی شاعر معاصر انداختيد .او می گويد سرمايه داری سنتی با ارتباطی که با بازارهای جهانی پيدا کرده است در حال تغيير شکل است و رويکردی شبه مدرنيستی دارد . ...

Chiron

سلام...

ماريا

سلام ...از نظری که برای سلام معرفی گذاشته بوديد ممنونم . ولی اين پوست کلفتی ديگه چی بود که گفته بوديد .

بابك خرم دين

سلام ... خانوم شما با طرح اين مسائل داريد چوب لای چرخ اقتصاد مملکت ميذارين ... کمی مراعات کنيد... شما فکر ميکنيد شکم اين همه کارمند و هنر مند و نويسنده و غيره و غيره رو چی جوری بايد سير کرد؟

SiAvAsh

U guy r so smart & I grateful on ur success So ur article was good Have fun honey

mina

مقاله ی خيلی توپی بود حرف دل منو زده بودی بازم ادامه بده قربانت