زمين شد شش و آسمان گشت هشت

دیشب زنگ زدم به حمیدرضا و امیر و مهیار که برای امروز صبح قرار ایستگاه پنج توچال رو بگذارم. خوب شد مهیار با یه گروه دیگه قرار باغچه خلیل داشت و امیر باید سر کار می رفت؛ اگرنه زمین به جای شش می شد پنج و آسمان نه! من و حمیدرضا طی یک عملیات محیرالعقول که از ساعت پنج و سی دقیقه صبح شروع شد و تا یک بعدازظهر به طول انجامید تا ایستگاه یک و نیم رفتیم بالا و اونجا شروع کردیم به افزودن به بار علمی زیست محیطیمون! آقا این زنبورها چقدر تخم مرغ آب پز دوست دارن! اینقدر با نمک می نشستن روی سفیده و با دوتا دست جلویی ها شروع می کردن به کندن از اون و جمع کردن زیر پاهاشون. بعد می پریدن می رفتن. تمام مدت حواسمون بود توی لقمه ای که گاز می زنیم زنبور نباشه که بزنه زبونمون رو لت و پار کنه. از سرو کولمون زنبور بالا می رفت. خوشبختانه اهل همزیستی مسالمت آمیز بودن.

اونجا که نشسته بودیم و داشتیم تهرون رو نگاه می کردیم حمیدرضا یه دفعه گفت: یعنی ما توی این هوا زندگی می کنیم؟ چقدر بدبختیم! از اون بالا مثل این بود که یه پتوی قهوه ای کهنه و کثیف روی تهران کشیده باشن. بله خیلی بدبختیم. شاید توی زندگی شخصی بتونیم زحمت بکشیم و تلاش کنیم و خوش شانس باشیم و بتونیم به همه چیز و همه جا برسیم، ولی چه فایده وقتی داریم توی این شهر زندگی می کنیم؟ توی این شهر فقیر و غنی، سالم و بیمار، موفق و ناموفق، کوچیک و بزرگ، آدم خوب و بد؛ همه و همه دارن همین هوای کثیف رو تنفس می کنن.

حالا برای حسن ختام، و در واقع برای کمک به فراموش کردن چیزی که در بالا گفتم این پرنده رو نگاه کنین:

21734-1189097384-0-l.jpg

این عکس رو هم حمیدرضا گرفته و با اجازه اش من ادیتش کردم. چون خیلی نتونست جلو بره و زوم کنه،‌ ناچار شدم کلی از فضای بی خودی دور و برش رو حذف کنم که خود پرنده دیده بشه.

ماندانا

/ 9 نظر / 5 بازدید
محمدرضا

حالا ما یه چیزی گفتیم!! رییس جمهور که تو جزییات دخالت نمی کنه عضویت در گات(تجارت جهانی)شامل همه ایناست! اون زنبورها خیلی بامرام بودن یا خیلی گشنشون بوده!شاید هم بدنساز بودن سفیده تخم مرغ می خوردن!!!

شنگول خان

تو هم هی با دوست پسرات برو اينور و اونور و به رخ ما بکش همچين نوشتی انگار قله اورست رو فتح کردين تو اين محمد رضا خانت

ماندانا اين رد

برای شنگول خان: برای بار هزارم! من دوست پسر ندارم. هنوز دنيا نيومده! بعد هم با حميدرضا رفته بودم نه محمدرضا! اين بهره هوشی تو، من و خيلی هاي ديگه رو کشته!

مرد خاکی

خسته نباشيد دوست عزيز!

safzav

چه خوشگله اين! بی سوادم در زمينه پرنده ها! وگرنه می گفتم چيه!

سعيدسعيدی

آغاز ويران کردن يکی از آثار ملی و تاريخی ايران به دستور مقامات مذهبی کشورهای عربی شروع شد www.mountorsa.blogfa.com

شنگول خان

ژاله

ماندانا جان ما اينقدر اين هوای آلوده را تنفس کرديم که بهش عادت کرديم و اگر بريم تو هوای پاک ممکنه حالمون بد بشه... باور نميکنی.. برای من که اتفاق افتاده... در ضمن اين شنگول خان گاهی به وب لاگ من هم افتخار حضور ميده

شهرزاد

اين پرنده‌ كمر‌كولي است