برای معلم های خوبم

من روز معلم رو دوست دارم. امسال هم مثل پارسال برای همه شون - اونهایی که ایمیل ازشون داشتم - تبریک گفتم. به یکی دوتایی هم باید تلفن کنم. کسانی که ازشون به عنوان معلم یاد می کنم لزوما سرکلاس به من چیزی یاد نداده ان. اونهایی که سرکلاسشون نشسته ام و درهای بزرگی رو به روی من بازکرده اند و می کنند کوههایی هستن که برای ابد تکیه ام به اونهاست.

 خواهر خوبم. ای همیشه معلم ریاضی و فیزیک من. کاش اینقدر برات انشا نوشته باشم که جبران گوشه ای از زحماتت شده باشه. اگه من هوش و پشتکار تو رو داشتم چقدر خوب بود.

شهرزاد که ورودم به دنیای کار با آموزش ها و پشتیبانی های اون شروع شد. منشی گری و سایر چیزهایی که شهرزاد بهم یاد داده خیلی جاها بیش از لیسانسم به دردم خورده. وقتی کار گرافیک رو شروع کردم تنها چیزی که به سرعت منو از بقیه همکارهای بزرگتر و باسابقه ترم متمایز کرد و باعث شد پیشنهاد مدیریت آتلیه به من داده بشه مهارت هایی بود که در طول کار منشی گری و در کنار درس دانشگاه یادگرفته بودم. ازش به خاطر همه زحمت هاش ممنونم. از روز اول بهم سخت گرفت، ولی خیلی زود توانایی هایی به دست آوردم که خودم هم باورم نمی شد. می گفت اگه بهت سخت می گیرم برای اینه که می خوام همیشه موفق باشی، بعد هم پدرت تو آورده اینجا و سپرده به من که زیر دست خودش و با استانداردهایی که قبول داره کار یاد بگیری، من هم در برابرش مسئولم. شهرزاد عزیزم، برای همه محبت ها، زحمت ها، صبوری ها و آینده نگری هات سپاسگزارم. همین الان هم که دارم این مطلب رو می نویسم مدیون تو هستم که تایپ کردن رو یادم دادی. یاد اون روزها هم به خیر که چقدر بهمون خوش می گذشت، چقدر به کارآموزهایی که می اومدن دفتر می خندیدیم، چقدر از دست علی آقا حرص می خوردی و یاد اون نیمروی بدون روغن هم که هرگز فراموش نمی شه.

نوید که ایزد پشتیبان دانشجوهای آی تی و تازه قدم گذاشتگان در راه تحلیل سیستمه. روز و شب و نصفه شب و روز کاری و تعطیلی و ... اگه تو نبودی واقعا یه جاهایی نمی دونم چه اتفاقی برام می افتاد. درود بر اخلاق خوبت خدایگان UML !

رضا که اصلا رئیس بزرگه. تجسم زئوس نشسته برفراز المپ. چیزی که می خوام بگم در کلام نمی گنجه، فقط همین که به شدت ماهی! خیلی مخلصیم خوش تیپ! و البته آماده برای کمک به حمل اسلحه و سایر لوازم پینت بال!

و البته استادان با واسطه ام؛ از فردوسی، سعدی، حافظ، مولانا تا سعیدی سیرجانی و مهرداد بهار نازنین.

ماندانا

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعيد سعيدی

4500 کیلومتر از راه را طی کردم به امید آن روز که در پایان 7000کیلومتر شاهد خشک ماندن همیشگی دریاچه سد سیوند باشم

سپهر سلیمی

مطالب جدید 15 وبلاگ زیست محیطی طی دو هفته ابتدایی اردیبهشت ماه نسبت به دو هفته انتهایی فروردین ماه 50% کاهش داشته است. امیدوارم این رکود موقتی باشد ولی به هر حال لازم است قبل از آنکه زمان بگذرد دلایل این مسئله ریشه یابی شود و پیشنهاد می کنم دوستان عزیز دراین مورد همفکری داشته باشند . مطلب کامل در وبلاگ من ...

يک ايرانی

اگه بی حجابی تمدنه پس حيوانات از همه متمدن ترند

يک ايرانی

مطلب مربوط به هرزه بودن رو خوندم البته نه در سایت شما که در سایت منسوب به شاهزاده پهلوی !! تصور ميکنم يک بعدی نگاه کردن به مسائل مشکل کم اهميتی نيست من نمیدونم و نميخوام بدونم شما چه لباسی مورد علاقتون هست ولی حقيقتا تعجب ميکنم چرا برخی از دختران و حتی زنان ايرانی لباسهايی رو انتخاب ميکنن که از شدت چسبون بودن و تنگ بودن زمينه نگاه غير عادی مردان و پسران رو فراهم ميکنه شايد بگيد به ما چه که مردان اين چنين نگاه کنن اين مشکل خودشونه باور کنيد فقط مساله حفظ مردان از نگاه بد مطرح نيست تعجبه من اينه که يک دختر چه طور حاضر ميشه لباسی بپوشه که ديده جنسی مردان رو به خودش جلب کنه مطمئن هستم اکثر زنان و دختران نميدونن و باور ندارن که اکثر مردها چنين ديده زشتی رو دارن اگه همون دختر اين باور رو داشته باشه قطعا کاری نميکنه که حرمت بدنش خدشه دار بشه حفظ حرمت بدن انسان بايد در ابتدا از جانب خود شخص حفظ بشه فکر ميکنم ضروريه که روانشناسها در اين زمينه بيشتر وارد عمل بشن تا واقعيت بيشتری در مورد تفاوت نگاه زن و مرد به يکديگر رو گوشزد کنن

يک ايرانی

من نميگم بياييد چادر سر کنيد يا گونی به تن کنيد !! ولی حداقل لباسی شایسته حرمت بدن یک زن و در عین حال که میتونه لباسی شاد و رنگی باشه در همان حال تحريک آميز نباشه باز هم تکرار ميکنم اگه بی حجابی نماد تمدنه پس حيوانات هم از این منظر بخشی از نماد تمدن رو دارا هستن !!

يک ايرانی

گاهی اوقات کار ما ميشه لجبازی با مسولين مملکتی هر چی اونها ميگن ميگيم غلطه و برعکسش رو عمل ميکنيم و اين ميتونه معیار گمراه کننده ای باشه معيار نبايد اينقدر غير منطقی باشه از طرفی معیار به تنهايی زيبايی نيست اين هم تک بعدی نگاه کردن به مساله هستش معيار انتخاب بايد چند بعدی باشه زيبايی لباس تنها دليل انتخاب نيست معيار های ديگه در انتخاب بايد لحاظ بشه و اين نيازمند شناخت بيشتر نسبت به محيط درونی و بيرونی انسانهاست

مژگان جمشیدی

هی دختر من عذر می خوام ،‌انگار اصلا قسمت نمیشه بهم بینمت !!‌انکار از وقتی سر کار نمی رم ،‌تازه سرم شلوغ تر هم شده ،‌ گلم ،‌سه شنبه که می آی دفتر برای نمایش فیلم ،‌اگه می آی بگو،‌اگر هم نه که کت بسته در خدمتم ،‌ هر چی رییس بگه

ماندانا

برای يک ايرانی: فرض کنين زنها به حرمت خودشون آگاه نيستن. می شه بپرسم آقايون چرا حرمت فکرشون رو نگه نمی دارن؟ يا شايد حرمت فقط مال خانمهاست؟ اگه آقايون حرمت ندارن لطفا بگين تا توی همين وبلاگ کله پاچه شون رو بار بگذارم! اگه دارن هم پس چرا به فکرش نيستن؟ اون معیارهای دیگه زیبایی که می خواستین روضه اش رو برای من بخونین زیبایی ذهن بود دیگه نه؟ چرا برای آقایون از این لالایی ها نمی خونین که ذهن زیبا و پاکی داشته باشن؟ و من فقط می تونم متاسف باشم برای موجودی که اسم مرد رو تنها در ظاهر به دوش می کشه! اگه در خونه ای باز بود ودزدی نکردی آدم پاکی هستی، اگر نه دزدی هستی که امکان دزدی رو به دست نياورده!

محمود

من فکر میکنم اوج شعور و سواد این آقای ایرانی ( یا افغانی ) محدود میشود به شعارهای کودکانه و مضحکی که بعضا روی دیوارها نوشته میشود . ۸۰٪ کسانی که مذهبی اند ( از نوع شیعه اش ) از بیماریهای شدید جنسی رنج میبرند . دوست دارندکه توی زنها غل بخورند و از مصاحبت و زیبائی و اندام بی حجاب آنها لذت ببرند . عاشق آین هستند که دختر بی حجابی را در آغوش بگیرند و بخاطر محرومیتی که سالها کشیده اند زارزار در بغلش گریه کنند . میمیرند برای آن لحظه ای که یک دختر با نگاهی عاشقانه ساعت را از آنها بپرسد .وووووو اما نمیتوانند چرا که هزار زنجیر ناپیدا ی جنون بر دست و پای آنها بسته شده است . آقای بیمار : همین اینترنتی که داری مثل بز اخفش نگاهش میکنی توسط صدها دختری طراحی و اجرا شده که از نظر ذهن علیل تو با حیوانات برابرند . این اینترنت و هزار وسیله دیگر را افراد متحجری مانند تو نساخته اند . برو توضیح المسائلت را بخوان و از قسمت های سکسی اش لذت ببر .

ابوالفضل وطن پرست

تازگی کتاب اراده به دانستن فوکو را می خواندم کسانی که تاريخ جنون را خوانده اند و می خوان کمی مدرن تر روی اين داستان سکس و فهم و شعور و مدرنيته و از اين قصه ها.. فکر کنن اين کتاب را بخوانند ..نشر نی چاپش کرده خوندنش هم کار يه جمعه بعد از ظهره... بدم نمی اد با کسی که انو خوند کمی گپ جدی بزنيم