گداهای معتبر شده

همه جای دنیا، چیزی که در عرف بهش می گن اصول اخلاقی، متعلق به بخش متوسط جامعه ست. این بخش هم معمولا بیشترین جمعیت رو داره، بنابراین ارزش هاش به عنوان ارزش های کل اون جامعه ثبت و شناخته می شه. طبقات بسیار پایین دست و بسیار بالا دست اصول اخلاقی خودشون رو دارن. اونی که مال بخش فقیر جامعه است مثل خود این گروه به حاشیه رونده شده است و دیده و شناخته نمی شه؛ چیزی هم که مال بخش بسیار ثروتمند هست شدیدا توسط این گروه خصوصی نگه داشته می شه. اونها چون توی چشم هستن در ظاهر به ارزش های طبقه متوسط پایبندن ولی وقتی به محیط بسته خودشون می رن نه... به کسی هم جز خودشون مربوط نیست البته.

تا وقتی که هرکسی سرجای خودش هست، هر اتفاقی هم سرجای خودش می افته. ولی وقتی یه جامعه ای مثل جامعه امروز ما شخم می خوره، بز و بزغاله و زمین بایر قیمت دریای نور رو پیدا می کنه و یه دفعه این جماعت می ریزن توی طبقه متوسط و همه ارزش ها و رفتارهای آزاردهنده شون رو با خودشون میارن و حتی اشاعه هم می دن، می گی مرده شور هرچی هموطنه ببرن و آرزو می کنی جدی جدی یکی پیدا بشه یه بمب روی سرت بندازه که راحت بشی و تازه می فهمی حکمت جامعه طبقاتی ایران باستان که هرکسی برای طبقه خودش تربیت می شد و اون تو هم می موند چی بوده و همه تعبیرهای اشتباه از مضمون برابری انسانها و حقوق شون برای ابد از ذهنت می پره.

ماندانا

/ 8 نظر / 70 بازدید
نسترن

آخه مساله اینجاس که خیلی ازین طبقه ثروتمند امروز ما بدون گذر از طبقه متوسط ، در مدت کوتاه به اونجا رسیدن و خیلی هم بدتر از قشر پایین هستند چون شعورشون رشد نکرده که و بقیه ماجراهایی که خودتم می دونی !

نگار

مطلب جالبی بود. موفق باشید ;)

حمید

مطلب جالبی بود. موفق باشید ;)

مصطفي

درحال حاضر فكر ميكنم يك مرحله گذار دريك طبقه اجتماعي خاص در حال اتفاق افتادن است كه مال بعضيا با پول مفت گره خورده مال بعضي ديگر با پست ومقام

ممکنه مسخره به نظر بیاد ولی واقعا اتفاق میافته!می خوای صورت کسی رو که واقعا دوست داره ببینی؟اینو به 10 نفر بفرست بعد برو به ادرس http://amour-en-portrait.ca.cx/(این یه بازی فرانسویه)صورت کسی که دوست داره ظاهر میشه خطر سوپریز شدن!(تقریبا 90%شبیه)من خواستم این بازیو دور بزنم مستقیما رفتم به اون ادرس گفت اینطوری نمیشه باید به10نفر بفرستیش نمیدونم چه طوری فهمید.

مترسک

تو هنوز به وبت سر میزنی؟ نه ؟ چرا آپ نمیکنی؟ من خیلی از مطالبت لذت میبرم.

محیط بان امید عزت پور

با سلام خوشحال هستم که با شما آشنا می شوم که در زمینه محیط زیست قلم بدست گرفته اید برای تبادل لینک هم حاضر هستم

جزوه

بنام خدا قابل توجه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و دکترای محیط زیست گروه جزوات ارشد با سابقه 5 سال مشاوره و ارائه جزوات کنکور ارشد رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست، در حال حاضر مجموعه جزوات کامل و مدون کنکور ارشد و دکترا را بصورت تایپ شده و برگرفته از کلیه کتابها و جزوات رفرنس کنکور آماده ارائه نموده است. این گروه همواره رتبه های برتر کنکور را در سابقه کاری خود داشته است لطفا جهت مشاوره و سفارش جزوات با شماره 09365011721 تماس بگیرید وبلاگ: mz89.blogsky.com ایمیل: jozveharshad1389@gmail.com شماره تماس برای مشاوره و خرید: 09365011721 زیر نظر خانم مهندس شاکری