طبق معمول غر

کتاب تهوع سارتر رو نخونده ام ولی بیش از همه کتابهایی که خونده ام یادش می افتم. من نمی دونم آیا جنیفر لوپز و بیل گیتس و بورخس هم به همین زشتی و وحشتناکی غذا می خورن که طرفداراشون؟ اگه الان یکی بخواد از روی نحوه غذا خوردن ما ایرانی ها رو در طبقات اجتماعی جا بده فکر کنم نتیجه یه چیزی بشه تو مایه جامعه بی طبقه توحیدی! اون خانم سانتیمانتاله که جلوی رستوران ایتالیایی از پرادو پیاده می شه و این آقای مهندس احتمالا فارغ التحصیل دانشگاه ... که همین الان از پشت منبر سخنرانی علمیشون در کنفرانس بین المللی پایین اومدن، وقتی در برابر بشقاب قرار می گیرن مسخ شده و عین هیولاهای آدمخور با سر می رن توی میز و غذا رو با دندون تیکه پاره می کنن و به نیش می کشن.

رستوران رفتن و با خیلی ها غذا خوردن برام عذاب شده از بس صحنه های زشت و ناخوشایند و وحشتناک می بینم. آرنج ها تو لوزالمعده بغل دستیه، همنوازی قاشق و چنگال و کارد و بشقاب از قهوه خونه اصغر خطر گرفته تا رستوران چرخان و گردان همه جا به راهه، بشقاب های مملو از غذای دست خورده و حروم شده به خصوص اگه ملت پول بوفه داده باشن صحنه نادری نیست، انواع سس از گوشه دهن ها جاریه، توی قاشق به اندازه بیل لودر بار زدن و کافیه دستتو دراز کنی تا زبون کوچیکه شونو لمس کنی، دهن پر حرف می زنن بخوره تو سرشون، قهقه هم می خندن که زیارت تابلوی آبستره ترشی کلم قرمز با باقالی پلو رو از دیگران دریغ نکرده باشن... اه اه از اون بدتر چیپس و ماست، گفتن دهن گشاد قشنگه ولی خالیش نه پرش! بعد هم هرکی دهن گشاد داشت که نباید موقع خوردن تا ته بازش کنه،‌ یه کوچولو کافیه. آخه بابا شماهایی که غذاخوردن رو بلد نیستین دیگه چه جوری ادعای شیکی و تمدن و تحصیلات و امروزی بودن دارین؟ شماها از حداقل تربیت بی بهره این به خدا؛ حالا فرض کن سر و وضعت آه از نهاد سیندی کرافورد دربیاره یا گوگل در به در دنبالت باشه که ببره مدیرعاملت کنه، چه فایده وقتی مثل خون آشام ها غذا می خوری؟ به خدا همه چیز پول و ظاهر نیست، یه خورده هم به فکر تربیت و شخصیت خودمون باشیم،‌ حتی اگه خانواده درست تربیتمون نکرده بیاین خودمون یه فکری به حال خودمون بکنیم. توقع نداریم مثل ملکه الیزابت دوم غذا بخورین ولی همینقدر که شاهد بیرون کشیده شدن ریشه های گوشت از پشت دندون عقلتون نباشیم خدا رو صدهزار مرتبه شاکریم.

ماندانا

/ 16 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حافظان پریشان

تیغه های آهنین ماشین های راه سازی این بار نگین فیروزه ای سرزمین فارس را هدف قرار داده اند. زیباترین دریاچه آب شیرین ایران «پریشان» در شهرستان کازرون بدون اخذ هرگونه مجوزی مورد هجوم ماشین های راهسازی قرار گرفته. شما نیز با امضا بیانیه «حمایت از تالاب بین المللی پریشان» به جمع مدافعان زیست محیطی و علاقمندان محافظ این گنجینه ی جهانی که به عنوان «ذخیره گاه زیستکره» نیز محسوب می شود، بپیوندید. آدرس جهت امضا: http://parishanlake.blogfa.com/page/petition.aspx لینک خبر در خبرگزاری مهر: http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=پریشان%20&NewsID=822719 لطفا به هر شکل ممکن این پیام را به اطلاع سایر دوستداران محیط زیست ایران نیز برسانید..

سعیدسعیدی

از سوی بنياد ميراث پاسارگاد سال 1388 خورشيدی سال ميراث فرهنگی و طبيعی اصفهان نام می گيرد پيشنهاد بنياد ميراث پاسارگاد به يونسکو برای ثبت چهارشنبه سوری در ميراث معنوی جهانی

سعیدسعیدی

بنای يادبود يک بی خردی بزرگ بر صفحات تاريخ همه ی ملت های جهان، نام مردمان به خاطر کارهايي که در سطح اجتماعی انجام می دهند، چه نيک و چه بد، ثبت می شود: با خطوطی روشن يا تيره. نام زنان و مردان نيک کردار چونان چراغی هميشه فروزان مسير تاريخ بشری را روشن می کند و عطر جاودانگی بخود می گيرد، و نام بد کرداران تاريخ، به هر مناسبتی چون سايه از ميان گرد و غبار رخ می نمايد و لعنتی ابدی را برای خود می خرد.

عرفان(حر منصوری)

سلام بر ماندانای عزیز . خوبی خانم . چه خبرها . بابا چغدر شما عصبانی هستید . من که ترسیدم . بای فعلا.[گاوچران][گل]

عرفان(حر منصوری)

ببخشید چقدر رو اشتباه نوشتم . راستی چکار کنم کلمات از ذهنم پریده برای همین همیشه اشتباه املائی دارم.

سالار

سلام . درباره عادت های بد غذا خوردن با شما موافقم . اما این فقط مختص کشور ما نیست . کافی است یک بار غذا خوردن یک چینی مثلا متمدن را ببینید . به غذا خوردن ایرانی ها ایمان می آورید . در ضمن انسان ها بی نهایت به شکم شان عشق می ورزند و از تنها موجودی که طی روز چندین بار احوالش را خیلی گرم و صمیمانه می پرسند شکمشان است . اگر گرسنه باشند می گویند : عزیزمی ، چی می خوای برات تهیه کنم .هر چی دوست داری بگو . و معلوم است که بین این تعارفات با شکم کوچک ترین ریایی وجود ندارد . من تقریبا توی اکثر رستوران های معروف تهران غذا خوردم و غذا خوردن بیشتر مردم از کشورهای مختلف را هم دیدم . یک شب چند نفر آلمانی و ایرانی با هم در میز بغلی ما غذا می خوردند . آلمانی ها آخر کلاس به نظر میرسیدند . اما درست وسط غذا که صحبت شان هم گل انداخته بود یکی از آلمانی ها از جیبش دستمالش را درآورد و چنان فین بزرگ و بلندی کرد که صدایش کل رستوران را برداشت . بعد با اعتماد به نفس کامل دستمالی را که فکر کنم پر شده بود از ذره های مغزش را داخل کتش جا داد و غذا خوردنش را از سر گرفت . اما یک چیز خیلی بامزه تر می خواهم بگویم . تا چند سال پیش فکر

آذر نظری

نشخوار‌کردن، مست‌شدن، سیگارکشیدن، مصرف مواد پروتئینی و تحریک بیش‌از حد عصب‌های جنسی ومریضی‌های بیشتر، حاصل تمدن جدید ماست

بابک

خدایا شکرت.هنوز نسل کسایی که اداب انسان زیستی براشون مهمه منقرض نشده.شاید همین یه نشونه برای امیدواری باشه.ماندانا خانم با اینکه من دو سالی تاخیر دارم و خیلی اتفاقی با وبلاگ شما اشنا شدم ولی نتونستم به این قلم صریح و بیان شیوا آفرین نگم.