به مناسبت آغاز سال تحصيلی جديد و داغتر شدن بازار کلاسهای تقويتی و کنکور

بدینوسیله از آن دسته از عزیزان عضو صنف محترم کارت پخش کن که با اصرار و تلاش بی وقفه همچنان در خیابان برگه های تبلیغاتی انواع و اقسام کلاسهای تقویتی اول، دوم و سوم دبیرستان، پیش دانشگاهی و بعضا کنکور را به دست من می دهند مراتب امتنان و تشکر خود را اعلام داشته و برای ایشان از درگاه خدای منان سوی چشم طلب می کنم. الهی آمین.

حالا گذشته از همه اینها، واقعا قیافه من اینقدر شبیه بچه مثبت ها و درس خونهاست؟؟؟ از خودم ناامید شدم! ناسلامتی ما یه روزی می رفتیم سر جلسه امتحان نهایی فیزیک، بدون اینکه بدونیم اصلا کتاب فیزیک چند بخشه و اسم بخشهای آخرش چیه! من هر جلسه اگه فلنگ رو نبسته بودم و توی حیاط مشغول بسکتبال نبودم، حداقل پنج هزار سی سی خون به جیگر معلم فیزیک و شیمی می کردم. از نظر من درس فقط ورزش بود و ادبیات و ژنتیک. هرگز نفهمیدم فرمول گردش ماهواره دور زمین به من چه ربطی داره که باید بخونم و یاد بگیرم، مگه ناسا دنبالم فرستاده بود؟ یا اون انگشت های دست چپ و راست فلمینگ - راستی فلمینگ فیزیکدان بود یا کاشف پنی سیلین؟؟؟ - یا هرکس دیگه ای که بود، چرا گاهی رو به بالا بود و گاهی رو به پائین. باز خدا پدر و مادر نیوتن رو بیامرزه که یه کم قابل درک تر حرف می زد. فکر کنم تنها فیزیک دانی باشه که شبهای امتحان گور به گورش نکرده ام. از اون ور هم مشتق و انتگرال و آرک کوچیک و بزرگ! صد رحمت به جذر! ولی به خدا اینقدر خوشحالم که دیگه چشمم به اون حلقه احمقانه بنزن نمی افته، با اون قوانین روان پریش کننده اسم گذاری شیمی آلی که فرقی با صرف افعال عربی نداشت و به همون اندازه مزخرف بود. پوف! چه مرارتی کشیدیم اون دوازده سال! خدا نصیب گرگ بیابون نکنه.

ماندانا

/ 21 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حر مصنوری

سلام فرشته نجات بخش وبلاگهای زيست محيطی اميد وارم که هنوز زنده باشی. ددم جان به پلنگ صورتی سر زدم . ببين چغدر بچه + هستم .... بروزم ددم جان .بای .

حر مصنوری

ماندانا بيچاره شدی رفت . يه سری به وبلاگم بزن حتماْ بيا . http://miankalehsit.persianblog.ir/

حر مصنوری

بهرحال ماندانا جان بيا از خر شيطان پائين و اين يک ملياردو که از مهندس محبی گرفتی بياز خرج اين وبلاگها بکن . خودت گفتی که اين کارو می کنی .

امير نامه

سلام به این سایت(دیدبانان خلیج فارس) یه سری بزن http://www.persiangulfvote.com

حر مصنوری

درود بر يگانه فرشته نجات وبلاگهای زيست محيطی . احوالات شما . دوست عزيز بروز هستم فرصتی پيش آمد سری بزنيد .

حر مصنوری

سلام دوست پلنگ صورتی ميشه يه ابزار ارتباطی راحتر و سریعتر از کامت در وبلاگ معرفی بفرمائيد دليلشو بهت ميگم . لطفاْ سريعتر .

تاریخ و جغرافیا

به ماندانا :بعد از مدتها به دقت در خیابونای وبلاگهای (اسمشون رو نیار ) قدم زدم. اول اينکه چهار پنج جا عکس و تفصيلات شما رو به در و ديوار آويزون کرده بودند ( همراه با طاق نصرت و پذیرایی مخصوص و فيلمبردار آقا و بانو با چهار نوع سالاد مخصوص!) بنابراين شوخی شوخی داری نبديل به آنجليا جولی اين وبلاگها ميشی . آگهی ها : خانم ماندانا این ر رد تبریکات صميمانه ما رو ببذيريد. ( از طرف خانواده حاج فتح الله امين الملک) اسفند سی و سه دونه که مدتی نایاب بود رسید. (عطاری مشهدی رضا شنبلیله) از شوخی گذشته متاسفانه حداکثر تا دو سه ماه دیگه همه وبلاگ های سبز یکی یکی تعطیل می شن. بعضی هاشون شروع کردن به کپی کردن مطالب این ور اون ور . بعضی هاشون هم هر از چند روزی با ذکر خاطره ای یا جوکی یا دردلی سعی می کنن خودشون رو یه جورایی حفظ کنن. بعضی هاشون هم ول کردن رفتن و هر چی فکر می کنن که این بار چه دلیلی برای ننوشتنشون پیدا کنن عقلشون به جایی نمی رسه! من با دیدن حال روزی که این وبلاگها دچارش شدن ( که البته دچارش شده بودند!) واقعا ناراحتم چون بهرحال ما همین افراد رو فقط داشتیم. از خارج که نمی تونیم

شنگول خان

من فکر کنم اين آقا يا خانم تاريخ و جغرافيا تو را با دائی جان ناپلئون معروف اشتباه گرفته